09 thumbBlisko 300 kandydatów, prezentacja nowego kierunku oraz 12 warsztatów i pokazów tematycznych – tak w minioną sobotę promowaliśmy ofertę edukacyjną AWF podczas największego wydarzenia dla kandydatów – Drzwi Otwartych.

Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się w auli naszej Akademii. O tym, dlaczego warto studiować w AWF opowiadali dr Krystian Wochna, Prodziekan ds. studenckich, kierownik Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego oraz dr Łukasz Michałowski z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu.

Podczas tzw. ROZGRZEWKI licznie zgromadzeni maturzyści mieli okazję m.in. obejrzeć film kierunkowy, zapoznać się z ofertą dydaktyczną Uczelni oraz zasadami rekrutacji. Zaprezentowaliśmy także nowy kierunek studiów – Animacja Osób 50+, na którym naukę w tym roku rozpocznie 40 osób.

Prezentację Uczelni uzupełniły występy artystyczne. Studenci specjalnie na tę okazję przygotowali pokaz capoeiry oraz tricków i żonglerek koszykarskich. Na scenie po raz pierwszy zaprezentował się także nowy zespół „Kompania Tańca AWF”, który wystąpił w choreografii pochodzącej z ich pierwszego spektaklu.

W drugiej części imprezy, podczas tzw. TRENINGU, na kandydatów czekały liczne zajęcia tematyczne. Warsztat tańca współczesnego, pomiar składu ciała, porady dietetyczne, zajęcia z tapingu sportowego i rozciągania mięśni czy gra o specjalnościach kierunku Turystyka i Rekreacja – to tylko niektóre z propozycji, które przygotowali na ten dzień nasi naukowcy.

Dodatkowo na pytania kandydatów w specjalnie ustawionej strefie kierunkowej, odpowiadali wolontariusze i wykładowcy.