nn2017 thumbPodczas tegorocznej edycji Nocy Naukowców naszą Akademię odwiedziły tłumy dzieci i młodzieży, które wspólnie z pracownikami Uczelni odkrywały nieznane oblicze nauki.

W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy m.in. Trening Taekwondo z Mistrzem, podczas którego uczestnicy mogli wziąć udział w starciu z medalistami mistrzostw świata i Europy w taekwondo olimpijskim, w tym naszymi studentami – Olą Kowalczuk, Jarkiem Mecmajerem i Karolem Robakiem.

Kolejną nowością były warsztaty Smacznie, zdrowo, kolorowo, podczas których uczestnicy przygotowali pyszne i zdrowe przekąski i dowiedzieli się o właściwościach zdrowotnych zastosowanych w nich składów. Spod ich ręki wyszły m.in. pralinki Rafaello z kaszy jaglanej, pudding chia z owocami, bataty i dipy do warzyw.

Podczas konkursu na trenera kadry narodowej, czyli po raz pierwszy organizowanego podczas Nocy Naukowców warsztatu Gdzie zaczyna się taktyka w piłce nożnej sprawdzano znajomość fundamentów gry i wykonywano testy deklaratywne.

Taktyka to proces decyzyjny zawodników, a to co widzimy na meczu to skutek działań taktycznych, a nie ich przyczyn – powiedział prowadzący zajęcia Mateusz Ludwiczak, trener piłki nożnej.

W tym roku po raz kolejny odbyły się także, cieszące się popularnością w ubiegłych latach zajęcia: Masz to we krwi, Functional Movement Screen, Geny w akcji, Proste plecy? A jak to sprawdzić? Odkryj świat na nowo, Jakim jesteś kolorem?, Zjawiska elektryczne w mięśniach szkieletowych człowieka, Afrykański odlot! Dundum dance oraz warsztaty ze studentami i wykładowcami kierunku Taniec w kulturze fizycznej.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Nocy Naukowców i zapraszamy za rok!