Uncategorised

Drodzy studenci i studentki AWF,
w miesiącu marcu 2018 rozpoczyna swoją działalność szkoleniową sekcja studencka tenisa stołowego. Zajęcia odbywać się będą w hali sportowej przy naszym domu studenckim.
Szczegóły w załączonym plakacie.
Chcesz pograć w tenisa stołowego, to jest to niepowtarzalna okazja zrealizować swoje pragnienia.
Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. Jan Celichowski serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane składaniem wniosków projektowych w najbliższych edycjach konkursów Narodowego Centrum Nauki, do udziału w seminarium informacyjnym, które odbędzie się w 8 maja br. w naszej Akademii.

W dniach 17-19.03.2017 w CKF UP w Poznaniu odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski Strefy A w Tenisie Stołowym. Nasz męski zespół zajął w zawodach 6 miejsce i tym samy nie zakwalifikował się do turnieju finałowego. W rywalizacji AMP wystartowało 5 uczelni WF, z których tylko jedna zakwalifikowała się do turnieju finałowego (AWFi S Gdańsk). Nasz zespół zajął najwyższą lokatę wśród pozostałych reprezentacji i tym samym, w klasyfikacji uczelni wychowania fizycznego został sklasyfikowany oficjalnie na 2. Miejscu. Najlepszą akademicką drużyną w kraju jest AWFiS Gdańsk Niższe lokaty od naszych reprezentantów zajęły zespoły AWF Katowice, AWF Wrocław i AWF Kraków. Nasze dziewczyny w półfinale strefowym zajęły 7. lokatę, a tym samym w klasyfikacji uczelni WF w Polsce zostały sklasyfikowane tuż za podium.

Męski zespół AZS AWF reprezentowali w tych zawodach Jakub Cembrowicz, Szymon Galas, Dominik Krzyśka oraz Kajetan Rosiński, a kobiecy Anna Gosztyła, Aleksandra Klabińska oraz Agnieszka Lipska.