newswojskoSymulator pola walki Śnieżnik, pokazy opancerzonych transporterów i dronów bojowych oraz pozoracja pola walki - to część atrakcji, które odbędą się w najbliższy wtorek, 5 grudnia w naszej Uczelni w ramach wydarzenia promującego projekt Legia Akademicka.

Pełny program wydarzenia


Naszą Akademię odwiedzą w tym dniu doradca Ministra Obrony Narodowej Grzegorz Matyasik i płk Remigiusz Żuchowski z Departamentu kultury, edukacji i dziedzictwa MON, którzy podczas części oficjalnej odpowiedzą o projekcie Legia Akademicka. W części praktycznej uczestnicy będą mogli potrenować na sprzęcie wojskowym, a także wziąć udział w pokazach militarnych.

Dołączając do Legii studenci mają możliwość zdobycia żołnierskiego doświadczenia i umiejętności tj. praca zespołowa, przywództwo czy organizacja pracy. Poznają technologie militarne i przejdą szkolenie praktyczne m.in. ze strzelania czy terenoznastwa.

Do projektu Legia Akademicka przystąpiło ok. 60 uczelni w Polsce, w tym wszystkie AWF-y. Nasza Akademia jest jedyną Uczelnią w Wielkopolsce, która bierze udział w programie organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody