Legia Akademicka 28Na naszych studiach prowadzimy specjalność wychowanie fizyczne w grupach dyspozycyjnych i chyba jako jedyni w Polsce mamy w swoich strukturach Zakład Sportów i Edukacji Obronnej. Dlatego byliśmy dobrze przygotowani na to, żeby zgłosić chęć uczestnictwa w projekcie – powiedział, o programie Legia Akademicka, w rozmowie z PAP Rektor AWF, dr hab., prof. AWF Dariusz Wieliński.
 

Wydarzenie wojskowe, które odbyło się 5 grudnia br. w ramach promocji programu rozpoczął wykład przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej - Grzegorza Matyasika, absolwenta Szkoły Podchorążych Rezerwy w Poznaniu, który opowiedział m.in. o celach i założeniach projektu Legia Akademicka, do którego przystąpiło prawie 60 uczelni w całej Polsce.

W części praktycznej, która zgromadziła liczne grono odbiorców można było m.in. przetestować umiejętność strzelania i przeżyć symulację walki z wrogiem podczas treningu na systemie ŚNIEŻNIK, który służy m.in. do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych,

Parking AWF zmienił się w tym dniu w prawdziwe pole walki - odbył się na nim pokaz dynamiczny, m.in. z udziałem opancerzonych transporterów i dronów bojowych. Koordynatorem pokazu był st. chor. sztab. rez. Andrzej Kisiel, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, który brał udział m.in. w misjach zbrojnych w Afganistanie i Iraku i jest autorem książki Trzynaście moich lat w JW GROM.
 
Studenci, w budynku głównym, mogli także obejrzeć pokaz wyposażenia polskiego żołnierza i złożyć wnioski do programu szkolenia wojskowego Legia Akademicka.  Spotkanie zorganizował i poprowadził dr hab. Marek Sokołowski, który jest także koordynatorem programu w AWF.

Nasza Akademia jest jedyną uczelnią w Wielkopolsce, która bierze udział w programie - nabór potrwa jeszcze do 10 grudnia br.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody