Jak sztuczna inteligencja może pomóc w utrzymaniu zdrowia? I czy NEAT może być alternatywą dla ćwiczeń fizycznych? Na te pytania m.in. odpowiedzą prelegenci podczas otwartego seminarium, które już w najbliższy piątek, tj. 15 grudnia br. odbędzie się w naszej Akademii. Zapraszamy na nie pracowników i studentów zainteresowanych tematem. Informacja o seminarium i rejestracja - poniżej.


W ramach współpracy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego z naszą Uczelnią powstał projekt Fit4Work, którego celem było opracowanie innowacyjnego systemu umożliwiającego m.in. monitorowanie aktywności fizycznej i przeciwdziałanie stresowi związanemu z życiem zawodowym osób 55+. Podczas seminarium, na którym zostanie podsumowany projekt, uczestnicy będą mogli posłuchać wykładów uczestników projektu i zaproszonych gości, zobaczyć jak działa system Fit4Work i dowiedzieć się, jak będą wyglądać laboratoria przyszłości.

PCSS - Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganiczej Polskiej Akademii Nauk (kategoria A+) działające od 1993 roku jest znaną w Europie instytucją badawczo-rozwojową w zakresie ICT oraz ważnym węzłem europejskiej przestrzeni badawczej w zakresie infrastruktury informatycznej nauki. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie telemedycyny i e-zdrowia, a także wykorzystania zaawansowanych technologii ICT dla wsparcia osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami, realizując liczne projekty, przede wszystkim na poziomie międzynarodowym. Naukowcy i inżynierowie Centrum współpracują ze środowiskiem medycznym, wielkopolskimi samorządowcami i wielkopolskimi organizacjami pozarządowymi.  Centrum jest także otwarte na szeroką współpracę z jednostkami naukowymi w ramach dalszych projektów B+R w obszarze badań nad aktywnością fizyczną i zdrowiem.

Program  seminarium: „Technologie dla zdrowia osób 55+ – prezentacja systemu Fit4Work”
Piątek, 15 grudnia, godz. 9:30 – 12:00
sala 025/026, poziom -1

Otwarcie i moderacja spotkania: dr Lutomski, dr hab. Robert Szeklicki, prof. AWF

1.  Czy aktywność fizyczna w ramach "Non-Exercise Activity Thermogenesis” może być alternatywą dla ćwiczeń fizycznych? -
dr hab. Robert Szeklicki, prof. AWF (20 min.)
2.   Laboratoria Przyszłości PCSS: Inteligentne Otoczenie Człowieka – Damian Niemir, PCSS (20 min.)
3.   Jak sztuczna inteligencja może pomóc w utrzymaniu zdrowia? – dr Mitja Lustrek, JSI, Słowenia (20 min.)
4.   Demonstracja systemu Fit4Work – Michał Kosiedowski, PCSS (20 min.)
5.  Panel dyskusyjny: Jak zastosować Fit4Work dla wsparcia różnych grup zawodowych? - prowadzi: D.Niemir, uczestnicy: Michał Kosiedowski, dr hab. Robert Szeklicki, prof. AWF, dr Mitja Lustrek (20 min.)

Dla uczestników spotkania przewidziano kawę i lunch. W związku z tym prosimy pracowników o zgłaszanie obecności, także z grupami studentów, na: do czwartku, tj. 14 grudnia, do g. 14.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody