zabawa z kultura 005Kto wie albo pamięta, jak gra się w Zośkę? Wiadomo, że grają w nią także w Azji. Jakie tradycyjne gry i zabawy znane są na świecie? Jak wyglądają przedmioty do tych zabaw w różnych krajach? Skąd wzięły się gry planszowe? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy, których nie wiemy o grach i zabawach tradycyjnych, można dowiedzieć się z otwartej 6 kwietnia br. w Muzeum Azji i Pacyfiku wystawy „Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji”. 

Partnerem tego wydarzenia jest nasza Akademia - jeden z najbardziej wyróżniających się ośrodków naukowych podejmujących tematykę zabaw tradycyjnych.  W tworzenie warszawskiej wystawy zaangażowana była dr hab. Małgorzata Bronikowska, prof. AWF, która w naszej Uczelni prowadzi badania naukowe nad zabawami i jest propagatorką gier i zbaw tradycyjnych w Polsce i na świecie. 

Wystawa „Zabawa z kulturą…” w dniu otwarcia zgromadziła tłumy warszawiaków, a także partnerujących lub patronujących wystawie ambasadorów Malezji, Japonii, Republiki Filipin, Tajlandii, Indonezji, Sri Lanki, Indii czy Wietnamu, wraz rodzinami. Wystawie patronuje również UNESCO. 

Ekspozycję można oglądać do 30 września br. w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. 

Więcej o wystawie na stronie Muzeum Azji i Pacyfiku : www.muzeumazji.pl.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody