20170521 RO0063Nowe„Zawsze gotowi, zawsze blisko” – to hasło, którym kierują się w swojej służbie członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej. Kim są? Dlaczego są tak ważni dla kraju i dla nas, obywateli? Jak zostać jednym z nich? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi padną 14 czerwca br. o godzinie 12.00 w Auli AWF, podczas spotkania informacyjno-rekrutacyjnego.
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, ale także podczas klęsk żywiołowych i katastrof. W 2018 r. na terenie Wielkopolski zaczęło się formatowanie 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w skład której docelowo wchodzić będzie 5 batalionów.

Chcesz spełnić potrzebę obrony ojczyzny? Chcesz związać swój rozwój zawodowy ze strukturami wojskowymi? Chcesz zyskać dodatkowe źródło finansowania? Przyjdź na spotkanie z przedstawicielami WOT i daj się zrekrutować. Bez obaw, służbę pogodzisz z nauką, pracą i życiem prywatnym!
Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, ukończone 18 lat, masz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, nie byłeś karany – wstąp do WOT i wesprzyj ojczyznę.

UWAGA!
Podczas spotkania będziesz mógł pobrać formularz zgłoszeniowy, jednak aby złożyć podanie trzeba okazać oryginał świadectw poświadczających wykształcenie i dowód osobisty. Aby ułatwić wszelkie formalności, przedstawiciele WOT będą odbywać dyżury na terenie AWF – wtedy można złożyć dokumenty i rozwiać wątpliwości.

Daty dyżurów:

15 czerwca, 12.00-14.00, sala 107 w budynku głównym AWF,

18 czerwca, 12.00-14.00, sala 107 w budynku głównym AWF,

20 czerwca, 12.00-14.00, sala 107 w budynku głównym AWF,

Więcej informacji na stronie https://terytorialsi.wp.mil.pl/

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody