to ts nowe logo 2018 to kolorSpartakiada Trenera Osiedlowego i Spartakiada Trenera Senioralnego - te dwie duże imprezy sportowe gościć będą w środę i czwartek, tj. 21 i 22 czerwca br., na stadionie AWF. W tym roku organizatorzy postanowili pilotażowo przenieść imprezy z początku sierpnia na ostatnie dni czerwca, licząc na to, że umożliwi to uczestniczenie w wydarzeniu wszystkim, którzy w wakacje zwykle planują wojaże.

Dziesiąta - jubileuszowa - Spartakiada Trenera Osiedlowego rozpocznie się 20 czerwca (środa) o g. 11 na boisku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Imprezę otworzy Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski. W programie przewidziano konkurencje sportowe i rekreacyjne, indywidualne oraz zespołowe. Dwa ognie, unihokej, rzuty do celu, skoki w workach, wielobój Trenera, dmuchańce - to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji i konkurencji. Na najlepszych uczestników czekać będą nagrody, dyplomy, medale. Organizatorzy przewidują udział około 1000 dzieci.

Z kolei w czwartek - 21 czerwca - o g. 12 Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski otworzy trzecią Poznańską Spartakiadę Trenera Senioralnego AWF. Na stadionie AWF-u w kilkunastu konkurencjach, m.in. takich jak: rzut smartphonem lub kaloszem na odległość czy wielobój Trenera Senioralnego, konkurować będą osoby po 55 roku życia. Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jej zadaniem jest integracja przeszło 120 grup ćwiczebnych, które w każdym tygodniu uczestniczą w darmowych zajęciach z Trenerem Senioralnym AWF.

Wszystkie te atrakcje nie byłyby możliwe, gdyby nie Poznański Budżet Obywatelski oraz Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, które finansują obydwa programy.

Tak spartakiady udały się w ubiegłym roku: [link]
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody