P1550477Przez dwa dni (21 i 22 czerwca) na terenie Uczelni gościliśmy kilkuset uczestników projektów Trener Osiedlowy i Trener Senioralny. Oba wydarzenia otwierali prezydenci Miasta Poznania oraz Rektor AWF dr hab. prof. AWF Dariusz Wieliński, który serdecznie witał dzieci i seniorów i życzył im dobrej zabawy. W ceremonii otwarcia udział brali też przedstawiciele władz miejskich, senioralnych oraz zarząd Fundacji na rzecz AWF.

Dziesiątą - jubileuszową - Spartakiadę Trenera Osiedlowego otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski. - Niezależnie od tego, jakie miejsce zajmiecie, już jesteście wygrani, bo zamiast siedzieć przed telewizorem, jesteście tutaj - mówił. W programie było wiele atrakcji, m.in. zorbing, dmuchańce, gra w dwa ognie, unihokeja, rzuty do celu, skoki w workach, wielobój Trenera i szereg innych rozgrywek grupowych i indywidualnych.

Z kolei trzecią Poznańską Spartakiadę Senioralną zainaugurował zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Jędrzej Solarski. Lidia Dudziak - wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki mówiła: - Bardzo się cieszę, że mamy pieniądze na ten program. Chciałabym, żeby fundusze na ten cel wpisały się na stałe w budżet miasta, po to, żeby fundacja nie musiała za każdym razem walczyć o głosy - mówiła.

Obecni byli także m.in. Henryk Kania - wiceprzewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Miasta Poznania, Andrzej Białas - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, Andrzej Białas - pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego, Ewa Bąk - dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Poznania, którzy gratulowali seniorom, fundacja na rzecz AWF i życzyli dużo sportowych emocji. Fundację na rzecz AWF reprezentowali jej prezes - prof. dr hab. Marek Sokołowski oraz fundator - Kazimierz Niewitecki.

Seniorzy zainaugurowali Spartakiadię pokazem zumby. Podczas rozgrywek m.in. rzucali smartphonem i kaloszem na odległość oraz brali udział w wieloboju Trenera Senioralnego.

Impreza przeznaczona dla osób powyżej 55 roku życia była dowodem na to, że aktywnym zżyciem cieszyć się można w każdym wieku. Spartakiada to także sposób na integrację przeszło 120 grup ćwiczebnych, które w każdym tygodniu uczestniczą w darmowych, zorganizowanych zajęciach ruchowych na terenie Poznania.

Przypomnijmy, że programy finansowane są z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego i Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. Realizuje je Fundacja na Rzecz AWF w Poznaniu, zapewniając dzieciom i seniorom aktywność fizyczną przez cały rok pod okiem trenerów.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody