04O tym, że aktywność fizyczna nie jest domeną ludzi młodych, przekonywali Aktywni Seniorzy podczas II Konferencji Senioralnej, zorganizowanej przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką w Grodzisku Wielkopolskim (17.09) oraz w Zagórowie (26.09).

W wydarzeniu tym wzięły udział osoby w wieku późnej dorosłości z terenu całej Wielkopolski, którzy mogli wysłuchać wykładu pt.: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” zaprezentowanego przez Dziekana Wydziału Turystyki i Rekreacji, dr hab. prof. AWF Beatę Plutę. W czasie prelekcji Pani Profesor opowiedziała o ogromnej roli aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka, ofercie ćwiczeń dedykowanych Seniorom, prawidłowym odżywianiu, a także o rozmaitych formach aktywności, którą Seniorzy, mogą podejmować w swoich organizacjach. Całość opatrzona była przykładami ilustrującymi, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa, ile razy w tygodniu należy ćwiczyć, by cieszyć się codzienną sprawnością oraz co się na nią składa. Seniorzy przekonali się, że: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, a żeby móc w praktyce wykorzystać nabytą w czasie warsztatów wiedzę, wzięli udział w ćwiczeniach i warsztatach, przygotowanych i zrealizowanych przez studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu z kierunku Animacja Osób 50+.

Po krótkiej rozgrzewce, Seniorzy swoim zapałem i sprawnością udowodnili, że: ”Mają tyle lat, na ile się czują”, a prozdrowotne ćwiczenia, wykonywane pod nadzorem wykwalifikowanej kadry z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Po aktywnie spędzonym przedpołudniu każdy uczestnik Senioriady mógł wykonać analizę składu ciała, by przekonać się co na temat stanu zdrowia i naszej sprawności mówią liczby.

Wszystkie osoby uczestniczące w warsztatach otrzymały z inicjatywy pani poseł ”Poradnik Aktywnego Seniora” , którego autorami są Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji dr hab. prof. AWF Beata Pluta, a także dr hab. Magdalena Krzykała i dr hab. Marcin Andrzejewski.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody