P1580070 m„Kształtowanie wybranych zdolności motorycznych w treningu sportowym zawodników elity” to nazwa konferencji połączonej z warsztatami, która odbyła się w AWF w dniach 5-6.10 br. Trenerzy prowadzący zawodników klasy mistrzowskiej aktywnie brali udział w badaniach, własnoręcznie aplikując i naocznie przekonując się, jak w dobie współczesnych zdobyczy naukowych, prowadzona jest rejestracja wysiłku u zawodników najwyższej klasy.

Tematyka poszczególnych wystąpień dotyczyła zróżnicowanych zagadnień związanych ze zdolnościami motorycznymi sportowców. Przeprowadzona analiza składu ciała posłużyła zobrazowaniu wykorzystania tego parametru do planowania oraz kontrolowania obciążenia treningowego. Ergo-spirometria została natomiast wykonana podczas wystąpienia pt. „Testowanie i kształtowanie wydolności krążeniowo-oddechowej. Serce i płuca to podstawa”. Uczestnicy dyskutowali także o ćwiczeniach tlenowych oraz beztlenowych w kształtowaniu zdolności motorycznych zawodników, zdolnościach szybkościowo-siłowych oraz koordynacji ruchu. W trakcie konferencji odbył się również pokaz pt. „Zaawansowana analiza kinematyczna techniki sportowej. Każdy drobiazg się liczy”.

Za przygotowanie konferencji odpowiadał Instytut Sportu oraz Akademia Trenerska. Projekt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody