Logo 100 uam colormW ramach uroczystych obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego 11 październik br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbędzie się konferencja naukowa pt. „Bezpieczeństwo i obronność. Badania naukowe, oryginalne praktyki i edukacja Uniwersytetu Poznańskiego". Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00.

Przedstawiciele poznańskiej AWF wezmą udział w sesji naukowej pt. „Poznańska Szkoła Badań Morfofunkcjonalnych Służb Mundurowych”. Wygłoszą oni wykłady dotyczące charakterystyki budowy ciała kandydata na żołnierza zawodowego, charakterystyki sprawności fizycznej żołnierza, a także związku poziomu kształcenia z komponentami morfologicznymi oraz zachowań ryzykownych dla zdrowia kandydatów do zawodowej służby wojskowej.

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz sprzętu i wyposażenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojska Polskiego oraz Pogotowia Ratunkowego garnizon Poznań. Zachęcamy do przybycia na Kampus UAM Morasko.