06.11 Plakat Dega„Człowiek i zdrowie. Wiktor Dega – życie i dzieło” – to tytuł ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej pionierowi rehabilitacji, która odbędzie się 8 i 9 listopada br. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz w Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Swoje wystąpienia mieć będą m.in. prof. dr hab. n. med. Aleksander Kabsch oraz prof. dr hab. Tomasz Tasiemski.

Konferencja ma być dobrą okazją do kompleksowego zapoznania się z osiągnięciami oraz życiem wybitnego prekursora rehabilitacji w Polsce i na świecie – prof. Wiktora Degi , m.in. Doctora Honoris Causa naszej uczelni.

Wśród wybitnych prelegentów znajdują się naukowcy związani z naszą Akademią. Były rektor AWF w Poznaniu – prof. dr hab. n. med. Aleksander Kabsch, będzie mówił na temat: „Dlaczego WHO głosi, że ageing jest tykającą bombą”. Prof. dr hab. Tomasz Tasiemski – kierownik Katedry Adaptowanej Aktywności Fizycznej, będzie miał wystąpienie pod tytułem „Działalność Fundacji Aktywnej Rehabilitacji a idea Profesora Wiktora Degi”. Obydwa wykłady odbędą się 9 listopada.

Konferencja jest częścią cyklu promującego wybitnych poznaniaków „Zasłużeni dla nauki”. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a rejestracji dokonać można na stronie Konferencji:
www.ptpn.poznan.pl/ogolnopolska-konferencja-naukowa-czlowiek-i-zdrowie-wiktor-dega-zycie-i-dzielo/. Znajdują się tam także dodatkowe informacje oraz szczegółowy program.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody