Strategia rozwoju Wydziału Turystyki i Rekreacji do roku 2020

 


ul. Królowej Jadwigi 27/39, 61-871 Poznań
tel. (061) 835 53 12, fax (061) 835 53 14
www.awf.poznan.pl

 

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu wywodzi się z tradycji Katedry Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego powołanej w 1919 roku w nowo utworzonym Uniwersytecie Poznańskim jako trzecia uczelnia wychowania fizycznego w Europie, po Gandawie (1908) i Kopenhadze (1909). Wydział Turystyki i Rekreacji został powołany w roku 1974 jako pierwsza i jak dotąd jedyna tej rangi państwowa jednostka akademicka w Polsce kształcąca specjalistów dla przemysłu turystyczno-rekreacyjnego. Przez 38 lat siedzibą Wydziału był historyczna kamienica przy ul. Rybaki 19, a w 2012 r. przeniósł się do nowoczesnego budynku dydaktycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27/39, zaprojektowanego specjalnie dla potrzeb Wydziału.

W ramach AWF Wydział dysponuje również obiektami sportowymi (sala gimnastyczna, korty tenisowe, kryta pływalnia, boisko wielofunkcyjne), gdzie odbywają się zajęcia rekreacyjne, oraz Ośrodkiem Dydaktyczno-Szkoleniowym w Chycinie (woj. lubuskie), stanowiącym zaplecze dla studenckich obozów szkoleniowych.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody