Zajęcia z zakresu m.in. chemii, biochemii, genetyki, anatomii, antropologii, neurobiologii, lekcje w laboratoriach oraz współpracę przy imprezach sportowych oferuje m.in. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu uczniom III Liceum Ogólnokształcącym im. świętego Jana Kantego w ramach umowy patronackiej, którą dzisiaj tj. 3 grudnia, podpisali przedstawiciele tych instytucji. Umowę o współpracy i patronacie Akademii nad klasami biologiczno-chemicznymi w III LO w Poznaniu podpisali, w siedzibie AWF, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji prof. dr hab. Jacek Lewandowski oraz dyrektor 3 LO Katarzyna Kordus. Koordynatorem z ramienia AWF będzie prof. Michał Bronikowski, kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej.

- Uczniowie będą mogli m.in. korzystać z dostępnych w Uczelni laboratoriów, np. biochemicznych, anatomicznych. - mówił dziekan Wydziału. Wykładowcy AWF będą też prowadzić zajęcia i wykłady m.in z zakresu chemii, biochemii, biologii, genetyki, anatomii, antropologii, dietetyki, tańca wychowanie fizyczne, sport, fizjologia, neurobiologia, neurorehabilitacji, edukacji zdrowotnej, sportów tradycyjnych i nowoczesnych (ścianka wspinaczkowa,parkour).

- Bardzo się cieszę na tę współpracę - mówiła Teresa Kolasińska, nauczycielka biologii z liceum i koordynator z ramienia liceum. - Nie wszyscy wiedzą, jakie Państwo macie doskonałe zaplecze naukowe i że AWF to przede wszystkim nauki z zakresu zdrowia - dodała dyrektor LO.