W środę, 31 maja 2023 r. JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński i Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki podpisali umowę o wsparciu Gorzowskiej Filii AWF.

Kwota dofinansowania dla naszego Wydziału to 300 tysięcy złotych z budżetu województwa lubuskiego. Wsparcie dotyczy dwóch kierunków: dietetyki i fizjoterapii.

Fizjoterapia i dietetyka to kierunki medyczne i z pogranicza medycyny. Szczególnie kierunki medyczne wymagają zakupu specjalistycznego sprzętu i wyposażenia laboratoriów czy pracowni. Dzięki tej pomocy można je prowadzić w sposób odpowiadający współczesnym standardom. To jest już kolejna transza wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego, a nasza współpraca trwa kilka lat – podkreślił Rektor dr hab. Dariusz Wieliński.

Dziekan Filii dr hab. Leszek Zguczyński zaznaczył, że takie kierunki jak fizjoterapia i dietetyka przyciągają studentów, a fizjoterapia to zdecydowanie najchętniej wybierany kierunek kształcenia na naszej Uczelni.

Co roku samorząd województwa lubuskiego wspiera uczelnie wyższe z naszego regionu. Nie ulega wątpliwości, że fizjoterapeuci są w obecnych czasach bardzo potrzebni. Kierunki te będą konsekwentnie wspierane przez urząd marszałkowski – zapewniał Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Łukasz Porycki.