Miniony weekend (02.06–04.06) studenci i pracownicy AWF spędzili na II Gorzowskiej Spartakiadzie Paralimpijskiej zainicjowanej przez Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”.

AWF jako partner i współorganizator akcji aktywnie włączył się w działania związane z przygotowaniem konferencji, wparciem zawodów sportowych i animacji podczas pikniku.

Spartakiada rozpoczęła się w piątek 2 czerwca konferencją zorganizowaną w Auli AWF pod hasłem „Uczniowie z niepełnosprawnościami w szkole – wyzwania, dobre praktyki i perspektywy” oraz wystawą prac konkursu plastycznego pt. „Ubrani w zwycięstwo”.

Konferencję otworzył dr Piotr Wójciak, który koordynował organizację wydarzenia. Następnie Dziekan Filii dr hab. Leszek Zguczyński powitał przybyłych uczestników i zaprosił do wysłuchania prelekcji.

Tematem przewodnim konferencji była Indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na lekcjach wychowania fizycznego, o czym opowiedziała mgr Agata Spirydowicz – Kacperska. Wśród prelegentów znaleźli się również: mgr Marek Piechowiak, mgr Zbigniew Lewkowicz, mgr Jolanta Ciuksza. Z ramienia naszej Uczelni wystąpiły: dr Marzena Tomczak Od akceptacji do wsparcia oraz dr Dorota Pilicka EEG biofeedbeack w edukacji, terapii i sporcie.

W sobotę odbywały się pokazy i zawody sportowe, które wpierali nasi studenci wraz z wykładowcami: dr Justyną Forjasz, dr Dorotą Pilecką i mgr Izabelą Różycką, dr Łukaszem Lamchą i dr Alicją Naczk.

Zawodnicy zmierzyli się w następujących dyscyplinach: parasiatkówka, paralekkoatletyka, Nordic Walking, parałucznictwo , paraciężary, paraboks, boccia, rugby na wózkach.

Zwieńczeniem akcji był niedzielny Gorzowski Piknik Paralimpijski na lodowisku CRS Słowianka, podczas którego reprezentacja AWF zapraszała uczestników na relaksujący masaż BOA i zabawy sportowe.

Dziękujemy całej gorzowskiej ekipie Akademii Wychowania Fizycznego za liczne uczestnictwo w wydarzeniu i bardzo duże wsparcie przedsięwzięcia!