Kampania edukacyjna na rzecz walki z otyłością wśród dzieci i młodzieży zainicjowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp. we współpracy z AWF oficjalnie rozpoczęta!

Dnia 06 czerwca w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca wojewódzką kampanię edukacyjną pod nazwą Zamiast frytek i coli, zjedz garść rukoli, w której wystąpili: lek. med. Dorota Konaszczuk – Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp., Dziekan naszej Filii dr hab. Leszek Zguczyński, dr Kinga Mruczyk – Kierownik Zakładu Dietetyki oraz mgr Adrianna Borek – Dyrektor SP nr 13.

W czasie konferencji poruszono tematy związane z epidemiologią nadwagi i otyłości w Polsce, wpływem nadwagi i otyłości na zdrowie, znaczeniem aktywności fizycznej oraz rolą szkoły w promowaniu zasad zdrowego stylu życia.

Głównym punktem kampanii był turniej wiedzowo-sportowy pod hasłem „Ruch jest zdrowy dla ciała i głowy” z udziałem pięciu szkół podstawowych z terenu Gorzowa Wlkp. Na młodych zawodników czekały konkurencje sportowe i umysłowe. Najlepszą wiedzą z zakresu zdrowia wykazała się Szkoła Podstawowa nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim. Gratulujemy!