Studenci IV roku fizjoterapii w ramach przedmiotów: turystyka i rekreacja osób z niepełnosprawnościami oraz komunikacja alternatywna i wspomagająca, towarzyszyli osobom z niepełnosprawnościami w wyjeździe do Santoka.

Spotkanie z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną umożliwiło poznanie trudności, z trzeba się mierzyć przy poruszaniu w przestrzeni miasta. Niemałym wyzwaniem była także wspólna podróż pociągiem. Poza ponad 40-munitowym oczekiwaniem na opóźniony szynobus, należało pokonać różnice wysokości pomiędzy wejściem a peronem.

W Santoku studenci przeprowadzili gry i zabawy ruchowe, w których udział wzięli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Santoku i Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu.