Mgr Marta Molska wraz ze studentkami pierwszego roku dietetyki: Natalią Kałużną, Klaudią Ejsmunt oraz Klaudią Gondek, przeprowadziły warsztaty żywieniowe w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Gorzowie Wlkp.

Warsztaty związane były z edukacją najmłodszych w wieku 5 i 6 lat – w aspekcie zdrowego trybu życia (szczególnie racjonalnego odżywiania) oraz aktywności fizycznej.

Przeprowadzone gry i zabawy edukacyjne przyciągnęły uwagę najmłodszych. Przedszkolaki miały przygotowane różne aktywności: koło fortuny związane ze zdrowym trybem życia, pudełko niespodziankę, w którym skryły się warzywa i owoce; zagadki z piłką oraz informacje na temat zawartości cukru w popularnych napojach. Na koniec maluchy mogły sprawdzić, co zapamiętały z przeprowadzanych zajęć, pakując swoją śniadaniówkę.

Efekty były niesamowite! Dzieci bardzo sprawnie poradziły sobie zadaniami, potrafiły rozpoznać większość warzyw i owoców i z zainteresowaniem słuchały o ich właściwościach.

Na koniec maluchy otrzymały od studentek nagrody w postaci kolorowanek związanych z żywnością oraz baloniki AWF.

Dzieci przygotowały dla prowadzących ręcznie wykonane „zdrowe talerzyki”, a dyrekcja przekazała Zakładowi Dietetyki oficjalne podziękowania.