20 października studenci fizjoterapii wraz z mgr Izabelą Różycką – pełnomocnikiem dziekana ds. praktyk odwiedzili MEDIAN Klinik Hoppengarten o profilu ortopedycznym i MEDIAN Klinik Grunheide o profilu neurologicznym.

Celem wyjazdu było m.in. nawiązanie współpracy z międzynarodowym stowarzyszeniem MEDICINER z Frankfurtu i stworzenie możliwości współpracy z zakresu kształcenia i praktyk dla naszej Uczelni.

MEDICINER International Healtchcare Association prowadzi działalność ukierunkowaną na pokonywanie granic w systemach opieki zdrowotnej i umożliwienie szerszego dostępu do nich zarówno pacjentom jak i profesjonalistom sektora medycznego.

Nasi studenci obejrzeli gabinety masażu, gabinety terapii indywidualnej pacjentów ortopedycznych, gabinety terapii zawodowej, terapii zajęciowej. Poznali procedury obowiązujące w klinikach.

Liczymy na udaną współpracę.