21.05.2024 r. na boiskach Zamiejscowego Wydziału Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie odbył się wojewódzki finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Podopieczni dr Łukasza Lamchy zaprezentowali się znakomicie!

Zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, a każde spotkanie było emocjonujące. W rywalizacji kobiet nasze studentki:  Justyna Wieliczko  (III rok WF) i Patrycja  Dymarczyk (IV rok FIZ) zdobyły tytuł Mistrzyń Województwa Lubuskiego i uzyskały bezpośredni awans do Półfinału Mistrzostw Polski.

W rywalizacji mężczyzn naszą Uczelnię reprezentowało aż pięć par:  Fabian Leitermeier (III rok WF) i Mateusz Sawerwain (III rok WF), Kacper Myśliwy (III rok FIZ) i Jakub Dzierżyński (III rok FIZ), Jakub Pulkowski (I rok II stopnia WF) i Paweł Malicki (I rok I stopnia WF), Jakub Górski (II rok I stopnia WF) i Michał Ruta (II rok I stopnia WF), Paweł Garstka (II rok II stopnia WF) i Adam Masłowski (IV rok FIZ).

Awans do Półfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się już 02-03.06.2024 r. we Wrocławiu uzyskały pary:

1) Fabian Leitermeier i Mateusz Sawerwain

2) Kacper Myśliwy i Jakub Dzierżyński