W dniach 8-9 czerwca odbyła się III Gorzowska Spartakiada Paralimpijska zorganizowana przez Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych we współpracy z AWF.
Celem imprezy jest propagowanie sportu osób z niepełnosprawnościami.
Mieszkańcy Gorzowa mogli podziwiać zmagania parasportowców w kilku konkurencjach: paralekkoatletyka, parasiatkówka, paratenis stołowy, paraboks, parabadminton, parałucznictwo i parastrzelectwo.
Mecze pokazowe w siatkówce na siedząco zorganizował dr Łukasz Lamcha – Prodziekan ds. Studiów oraz studenci specjalizacji siatkówki.
Za rozgrywki boccia odpowiedzialni byli studenci fizjoterapii oraz dr Dorota Pilecka.
Pomoc przy obsłudze sędziowskiej w pozostałych dyscyplinach pełnili studenci I roku WF pod opieką dra Piotra Wójciaka – Prodziekana ds. Studenckich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom oraz pracownikom za zaangażowanie w organizacji spartakiady!