Martyna Jankowska – wioślarka, zawodniczka KS AZS-AWF Gorzów Wlkp., studentka naszej Uczelni, wraz z trenerem dr Piotrem Bastą – pracownikiem Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu ZWKF zostali uhonorowani podczas tegorocznej edycji Nagrody „Nadzieje Olimpijskie” im. Eugeniusza Pietrasika.

„Nadzieje Olimpijskie” imienia Eugeniusza Pietrasika to nagroda Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznawana od 1998 roku młodym sportowcom oraz ich szkoleniowcom za wybitne wyniki sportowe osiągnięte w danym roku. Do tegorocznej edycji konkursu Nagrody wpłynęło aż 76 kandydatur zawodniczek i zawodników z 20 związków sportowych, reprezentujących dyscypliny olimpijskie – to wyjątkowy wynik w skali Nagrody.

Martyna Jankowska w 2023 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Świata z roku 2023 w czwórce bez sterniczki, a także Wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2023 w dwójce bez sterniczki.

Jestem zaszczycony i dziękuję za nagrodę, bo być tu wśród tylu osobistości to zaszczyt. Ci młodzi ludzie, którzy zostali uhonorowani w tej prostej dyscyplinie, bo tu najważniejsze są: siła, szybkość, wytrzymałość, kształtowali swoje cechy mistrzów od początku. Zadaniem klubu i związku jest tylko dać im odpowiednie możliwości do realizacji marzeń sportowych. Śledząc losy wcześniejszych laureatów tej znamienitej nagrody, jestem spokojny o naszych młodych wioślarzy, bo wierzę, że pójdą tropem poprzedników, którzy stawali się olimpijczykami, medalistami i mistrzami olimpijskimi – mówił w czasie wręczenia nagród dr Piotr Basta, trener laureatki i wiceprezes ds. Sportowych w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich.

Wraz z Martyną nagrodę otrzymał Jakub Woźniak – wioślarz, zawodnik klubu sportowego KW-04, podopieczny trenera Mirosława Rewersa.

Na Laureatów Nagrody czeka wyjątkowa podróż – cała czwórka została zaproszona przez Prezesa PKOl Radosława Piesiewicza do Paryża, aby na żywo doświadczyć przepięknych emocji sportowych i kibicować reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich.

Serdecznie gratulujemy!