Biblioteka ZWKF aktywnie włączyła się w organizację Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF i zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bogdańcu do wspólnej zabawy z książką. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia wystawy pt. „Książka – drzwi do świata nauki”. Była ona wstępem do rozwikłania zagadek.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak dostaje się tlen do naszych komórek, na której planecie temperatura dochodzi do 500 ̊C, a nawet, ile waży mózg dorosłego człowieka.
Następnie, goście mogli sami przekonać się, że wiedzę zdobytą dzięki literaturze, można efektywnie utrwalać za pomocą różnych pomocy dydaktycznych. Samodzielne przygotowanie próbek i sprawdzenie ich pod mikroskopem czy też zbudowanie podstawowego obwodu elektrycznego było dla nich nie lada wyzwaniem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w całej zabawie.

Na zakończenie zostały rozdane nagrody za poprawne rozwiązanie quizu wiedzy oraz łamigłówek. Mamy nadzieję, że podarowane książki i zakładki zachęcą młodych ludzi do częstszego sięgania po wszelką literaturę.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”