22 kwietnia do AWF przybyli uczniowie klas biologicznych I LO w Gorzowie Wielkopolskim i uczestniczyli w wykładzie dra Wojciecha Gruszki z Zakładu Nauk Biologicznych – „Alkohol – od przybytku głowa boli”.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka. Prowadzący wyjaśnił, jak przebiega metabolizm alkoholu, przytoczył mity związane z jego spożywaniem.

Na koniec uczniowie mieli okazję przymierzyć okulary symulujące stan upojenia alkoholowego. Zmiany odczuwane podczas ich noszenia to między innymi: dezorientacja, zniekształcenie widzenia, zmiany percepcji głębi i odległości, brak koordynacji.

Spotkanie realizowane było w ramach współpracy AWF ze szkołami średnimi, dzięki której mamy okazję regularnie gościć młodzież na wykładach w murach Uczelni.