Ósma edycja Niebieskiego Biegu zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie przyciągnęła ponad 400 uczestników. W sobotę 6 kwietnia na starcie pojawili się dorośli i dzieci – wszyscy ubrani na niebiesko.

Biegacze do pokonania mieli dystans jednego kilometra. Zwycięzcą był każdy, kto wystartował, by okazać solidarność z osobami w spektrum autyzmu.

Akcja wpisuje się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Hasło przewodnie tegorocznego biegu brzmiało „Rozumiem! Akceptuję! Jestem!”.

AWF jako partner aktywnie włączył się w organizację wydarzenia. Studenci fizjoterapii wraz z mgr Izabelą Różycką przygotowali stoisko z masażem, a także zabawy i animacje dla najmłodszych pod czujnym okiem dr Justyny Forjasz i dr Marioli Radzińskiej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie akcji!