15 października uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Akademicki 2024/2025

Wydarzenie otworzył Dziekan Filii dr hab. Leszek Zguczyński, witając społeczność akademicką – studentów, wykładowców, pracowników oraz zaproszonych gości.

W imieniu Magnificencji Rektora AWF prof. Jacka Zielińskiego głos zabrał Prorektor ds. Nauki prof. Jan Celichowski, który przedstawił plany Uczelni na najbliższe lata, wspomniał o wyzwaniach przed którymi stoi Akademia, docenił osiągnięcia sportowe i naukowe osób związanych z AWF.

W czasie uroczystości, zgodnie z tradycją, nastąpiła immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Podczas uroczystości inauguracji honorowani są pracownicy oraz studenci. Prorektor ds. Nauki prof. Jan Celichowski wręczył list okolicznościowy dr Jackowi Stasiakowi, który po 42 latach pracy w Akademii przeszedł na emeryturę. Dr Jacek Stasiak całe swoje zawodowe życie związany był z pływaniem.

Wyrazy uznania oraz list okolicznościowy otrzymała również Faustyna Kotłowska, studentka IV roku fizjoterapii – paralimpijka z Paryża i Tokio, rekordzistka świata w rzucie dyskiem z 2024 roku, medalistka mistrzostw świata i Europy.

Podczas wydarzenia, głos zajęli zaproszeni goście: Senator Władysław Komarnicki, Senator Wojciech Ziemniak, Wicewojewoda Lubuski Maciej Siwicki, Radna Miasta Halina Kunicka. W imieniu Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego list odczytał Grzegorz Tomczak – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

W imieniu społeczności studenckiej głos zabrała przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Maria Nieborak.

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbały studentki naszej Uczelni. Karolina Gralak wykonała na fortepianie Nocturn cis-moll i Preludium „Deszczowe” Des-dur Fryderyka Chopina, a Maria Nieborak wykonała utwór Andrzeja Kurylewicza „Polskie drogi”.

Zwieńczeniem tegorocznej uroczystości był wykład inauguracyjny dr Joanny Ostapiuk-Karolczuk z Zakładu Nauk Biologicznych AWF Mózg i układ immunologiczny – drużyna marzeń czy wieczni.

Drodzy Studenci i Pracownicy Akademii, niech ten rok akademicki będzie dla Was czasem rozwoju, sukcesów, radości i satysfakcji z nauki i pracy.