W dniu 07 września w auli naszej akademii odbyło się uroczyste powitanie medalistów mistrzostw świata i Europy w kajakarstwie. Zaproszenie do udziału w uroczystości przyjęli: Anna Puławska, Julia Olszewska, Wiktor Głazunow, Oleksii Koliadych – studenci naszej uczelni, zawodnicy gorzowskich klubów AZS AWF Gorzów Wielkopolskich i Admira Gorzów Wielkopolski.

Wydarzenie otworzył dziekan gorzowskiej filii prof. AWF dr hab. Piotr Żurek.

Chcę zapewnić, że nadal będziemy robić wszystko, abyście mieli jak najlepsze warunki do pogodzenia uprawiania profesjonalnego sportu, na najwyższym poziomie z nauką – podkreślał.
Głos zajęli również prezesi klubu AZS AWF Gorzów Wielkopolski: Jan Horoszkiewicz i Marek Zachara.

Na spotkanie przybyli reprezentanci Władz Miasta i Województwa. Władze Miasta reprezentowała zastępca prezydenta Małgorzata Domagała. Sportowców przywitał również przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski, wicemarszałek województwa Łukasz Porycki, a także przedstawiciel Wojewody Lubuskiego Tomasz Rafalski.

Po podziękowaniach nadszedł czas na rozmowy z medalistami, a następnie zdjęcia i autografy.

Na spotkanie licznie przybyły również dzieci – młodzi zawodnicy KS Admira i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za liczne przybycie i ciepłe przyjęcia zaproszonych sportowców. Jesteśmy dumni z osiągnieć naszych studentów i śmiało możemy powiedzieć, że najlepsi kajakarze na świecie studiują na AWF w Gorzowie!