Dnia 21 lutego Prezydent Miasta przyznał nagrody pieniężne i stypendia wyróżniającym się gorzowskim sportowcom oraz trenerom za wyniki osiągnięte w 2022 roku. W tym roku stypendiami sportowymi Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego uhonorowanych zostało 30 osób: 28 zawodników i 2 trenerów. Jednorazowe nagrody sportowe otrzymało 233 zawodników i 31 trenerów.

Wśród stypendystów znalazła się nasza studentka Anna Puławska z AZS AWF, zdobywczyni trzech złotych medali Mistrzostw Europy i dwóch złotych medali Mistrzostw Świata. Stypendia otrzymali także studenci odnoszący sportowe sukcesy w kajakarstwie: Oleksii Koliadych, Wiktor Głazunow, Julia Olszewska, wioślarstwie: Martyna Jankowska, Weronika Kaźmierczak, a także pracownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu, trener dr Piotr Basta.

Nagrody Prezydenta Miasta otrzymali: triathlonista Adrian Klincewicz, wioślarze: Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz, Wioletta Zmelty i Tymoteusz Bubień, lekkoatleci: Marika Majewska, Łukasz Czarnecki, Faustyna Kotłowska.

Wyróżniono również trenerów, pracowników naszej Akademii dr Dariusza Niemczyna i dr Jacka Stasiaka.

Serdecznie gratulujemy!