Dziewięć medali i cztery olimpijskie przepustki Biało-Czerwonych. W Duisburgu rywalizacja toczyła się nie tylko o miano najlepszych zawodników, ale także o kwalifikacją olimpijską.

Wśród medalistów znaleźli się studenci gorzowskiej filii AWF: Anna Puławska, Karolina Naja, Wiktor Głazunow i Oleksii Koliadych!

W rywalizacji czwórek na dystansie 500 m Karolina Naja (KS Posnania) i Anna Puławska (AZS AWF Gorzów) w składzie z Dominiką Putto i Adrianną Kąkol wywalczyły srebro.

Duże zwycięstwo odniósł Wiktor Głazunów (AZS AWF Gorzów), który wywalczył kwalifikacje olimpijską w C1 1000 metrów, a chwilę później zdobył srebrny medal w C4 500 razem z Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań), Normanem Zezulą i Aleksandrem Kitewskim. Wiktor zdobył również srebro w parze z Sylwią Szczerbińską na dystansie 500 metrów, a w niedzielę dorzucił do swego dorobku brąz w C-1 na 5000 m.

Oleksii Koliadych z Admiry Gorzów wywalczył brązowy medal w C1 na 200 m.

Serdecznie gratulujemy naszej reprezentacji trzymamy kciuki za kolejne starty!