8.03.2024 r. studenci IV roku fizjoterapii w ramach przedmiotu planowanie fizjoterapii w chorobach wewnętrznych poznali i przetestowali inhalacje wodorem.

Zajęcia poprowadził Jarosław Sośniak z Centrum Wodoru Anev na zaproszenie mgr Izabeli Różyckiej.

Wodorowa odnowa biologiczna to zabieg polegający na wdychaniu przez wąsy tlenowe naturalnej mieszanki wodoru, która powstała z czystej wody. Wodór działa przeciwzapalnie, poprawia jakości snu, przyśpiesza gojenie ran, poprawia krążenie krwi, a przede wszystkim nawadnia i regeneruje organizm.

Studenci mieli okazję zapoznać się z generatorem wodoru, przetestować sprzęt. Uzyskali wyczerpującą wiedzę na temat terapeutycznego działania wodoru molekularnego.