AWF po raz kolejny włączył się w akcję prozdrowotną zainicjowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Gorzowie Wielkopolskim. 28 maja w szkole Podstawowej nr 13 odbył się turniej wiedzowo-sportowy w ramach kampanii na rzecz walki z otyłością wśród dzieci i młodzieży.

W zmaganiach wzięło udział pięć gorzowskich szkół podstawowych. Piątoklasiści wykazali się nie tylko doskonałą sprawnością fizyczną, ale również wiedzą z zakresu prawidłowego żywienia i dyscyplin sportowych.

Najlepsze drużyny otrzymały medale, szkoły puchary, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe.

Dziekan ZWKF dr hab. Leszek Zguczyński i dr Kinga Mruczyk z Zakładu Dietetyki zasiadali w jury. W akcję włączył się również dr Piotr Wójciak i studenci dietetyki, pomagając przy organizacji turnieju.