24 medale Polaków, z czego 19 złotych na AMŚ w Bydgoszczy. Wśród zwycięzców w sprincie kajakowym znaleźli się nasi studenci – zawodnicy AZS AWF i KS Admira!

150 kajakarzy z 17 państw wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbyły się 16-18 września na torze regatowym w Brdyujściu.
Polska wystawiła bardzo silną reprezentację – wśród startujących znaleźli się zawodnicy, którzy w sierpniu zdobyli medale mistrzostw Europy w Monachium i mistrzostw świata w Dartmouth.

Oleksij Koliadych (KS Admira Gorzów Wielkopolski) – student naszej filii został sześciokrotnym medalistą i najlepszym zawodnikiem AMŚ (złoto w C2 500, C4 500 m, C4 200 m, srebro w C1 200 m, C2 200 m C1 500 m).

Nasza studentka Julia Olszewska (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) zdobyła dwa złote medale (K4 200 m, K4 500 m).

Student AWF Poznań Remigiusz Nowaczyk reprezentujący KS Posnania zdobył 2 złote i 1 srebrny medal (C2 200 m, C4 200 m, C4 500 m). Trzy złote medale wywalczyła Ewelina Antos z AZS AWF Poznań (C1 200 m C2 200 m, C2 500 m).

Ostatecznie Polacy zdobyli aż 24 medale (19 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy). To największy dorobek naszej reprezentacji w historii tej imprezy.