Nasi studenci na podium 86. Mistrzostw Polski w sprincie kajakowym w Poznaniu!

W miniony weekend na poznańskiej Malcie odbyły się 86. Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie kajakowym organizowane przez Wielkopolski Związek Kajakowy.

Pierwszego dnia dwa złote medale zdobył nasz student Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w rywalizacjach C1 500 m i C1 1000 m. Karolina Naja zdobyła trzecie miejsce w rywalizacji C1 na 500 metrów.

Drugi dzień mistrzostw również okazał się zwycięski dla naszych studentów-kajakarzy.

W finale C1 200 nasz student Alex Koliadych (Admira Gorzów Wlkp.) w wielkim stylu pokonał dotychczasowego mistrza kraju – naszego studenta Wiktora Głazunowa (AZS AWF Gorzów Wlkp.), meldując się na mecie z czasem 43.02 sekundy.

Wiktor Głazunow zwyciężył w finale C1 5000 metrów, utrzymując status najlepszego polskiego kanadyjkarza na tym dystansie.

W rywalizacji C2 1000 m srebrny medal wywalczył Alex Koliadych.

Anna Puławska mistrzostwa zakończyła ze srebrnym medalem K1 200 m.