24 października na naszej Uczelni odbyły się wykłady w ramach szóstej edycji Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie gorzowskich szkół średnich, studenci, nauczyciele, wykładowcy, miłośnicy nauki z naszego regionu.

Motywem przewodnim festiwalu było funkcjonowanie mózgu. Uczestnicy wysłuchali wykładów z zakresu neurobiologii, psychologii, mieli również okazję obejrzeć wystawę prac wyróżnionych w konkursie fotograficznym “Chwila” zorganizowanym przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii.

Wykłady poprowadzili naukowcy – nauczyciele akademiccy związani z naszą Akademia oraz zaproszeni goście.

Zaczęło się od…. śmiechu. Dr Joanna Ostapiuk-Karolczuk – psycholog, biolog, wykładowca naszej Akademii zaprosiła uczestników na wykład pod tytułem „Niezwykłe przypadki śmiechy, od chichotu do szaleństwa”.

W kolejnej części dr Wojciech Glac – neurobiolog Uniwersytetu Gdańskiego,  ceniony popularyzator nauki i inicjator Dni Mózgu próbował odpowiedzieć na pytanie „A co jeśli wolna wola nie istnieje”, tłumacząc uczestnikom, jakie jest neurobiologiczne podłoże podejmowanie decyzji.  

O tym, jak zachowuje się mózg na zakupach opowiedziała dr Beata Grembecka – biolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Co zrobić, by nie tylko przetrwać w dzisiejszym świecie, ale również dotrzeć na Własny Biegun, opowiedział młodzieży Tomasz Chudziński – filozof, trener, nauczyciel, autor programów motywacyjno-rozwojowych w Fundacji Marka Kamińskiego.

Na tym nie koniec Festiwalu Nauki. Druga część szóstej edycji już w maju. Wtedy odbędą się warsztaty praktyczne z naukowcami.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w murach AWF!