17 października uroczyście rozpoczęliśmy Nowy Rok Akademicki 2023/2024.

Wydarzenie otworzył Dziekan Filii dr hab. Leszek Zguczyński, witając społeczność akademicką – studentów, wykładowców, pracowników, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także zaproszonych gości.

Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński podsumował miniony rok akademicki, nawiązując do szczególnie ważnego wydarzenia, jakim było uzyskanie przez naszą Uczelnię kategorię A+ w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej.

– Wszystkie wyniki ewaluacji wskazują, że jesteśmy najlepszą uczelnią sportową w Polsce – podkreślił Rektor Uczelni prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

Podczas spotkania zaprezentowano film przygotowany przez poznański Dział Marketingu i Multimediów, w którym pokazano najważniejsze wydarzenia z życia Uczelni. W filmie nie zabrakło podsumowań osiągnięć naukowych i sportowych, będących dorobkiem pracowników i studentów naszej Filii – gorzowskich medalistów, którzy w tym roku odnosili wspaniałe sukcesy sportowe.

W czasie uroczystości, zgodnie z tradycją, nastąpiła immatrykulacja studentów pierwszego roku, a także studentów zaprzyjaźnionego Uniwersytetu III Wieku.

Podczas wydarzenia, głos zajęli zaproszeni goście: senator Władysław Komarnicki, poseł Krystyna Sibińska, prezes UTW Halina Urban, Katarzyna Kazimierczak z Krajowej Izby fizjoterapeutów. W imieniu społeczności studenckiej głos zabrała przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Maria Nieborak.

O muzyczną oprawę uroczystości zadbała studenta Wychowania Fizycznego Karolina Gralak, wykonując na fortepianie: Poloneza g-moll i Preludium „Deszczowe” Des-dur Fryderyka Chopina.

Zwieńczeniem tegorocznej uroczystości był wykład inauguracyjny prof. dr hab. Anny Skarpańskiej-Stejnborn „Dualizm żelaza – zjawisko obecne nie tylko w sporcie”.

Drodzy Studenci i Pracownicy Akademii, niech ten rok akademicki będzie dla Was czasem radości, sukcesów i satysfakcji z nauki i pracy.