Za nami prawdziwe święto nauki – VI edycja Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF połączona z Drzwiami Otwartymi.

16 maja blisko 600 osób odwiedziło naszą Akademię: młodzież ze szkół średnich, przedszkolaki, nauczyciele, kandydaci na studia, miłośnicy nauki z naszego regionu.

W tej edycji festiwalu skupiliśmy się przede wszystkim na funkcjonowaniu mózgu i wsparciu zdrowia psychicznego. Nasi naukowcy zaprosili uczestników do udziału w 17 warsztatach z zakresu neurobiologii, anatomii, dietetyki, pracy z ciałem i oddechem. Uczestnicy przygotowywali zdrowe śniadania i koktajle, ćwiczyli równowagę, badali refleks, trenowali pamięć i koncentrację, odkrywali funkcjonowanie mózgu, uczyli się technik zdrowego oddechu, relaksacji i uważności.

W ramach Drzwi Otwartych studenci przygotowali stoiska promujące kierunki. Na uczestników czekały babeczki upieczone przez przyszłych dietetyków, a fizjoterapeuci zapraszali na relaksujące masaże. Studenci służyli radą i odpowiadali na pytania młodzieży, a dr Piotr Basta zaprosił uczestników na wykład i spacer po kampusie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w warsztatach i mnóstwo pozytywnej energii! Cieszymy się, że Gorzowski Festiwal Nauki z AWF z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i spotyka z tak pozytywnym odbiorem.