W dniach 14.06 i 20.06.2023 r. w Szkole Mistrzostwa Sportowego zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące kontroli cyklu menstruacyjnego u zawodniczek trenujących pływanie, które poprowadziła nasza doktorantka mgr Marta Mydłowska. Ćwiczenia dotyczące obserwacji cyklu menstruacyjnego stanowią ważny element w przeprowadzeniu kolejnych etapów badań naszej doktorantki, której tematem dysertacji doktorskiej jest Wpływ podaży aronii czarnoowocowej (Aronia Melanocarpa) na wydolność fizyczną oraz wybrane wskaźniki gospodarki żelazem u zawodniczek.

Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym przez mgr Hannę Dziewiecką z Zakładu Nauk Biologicznych na temat prawidłowego żywienia osób uprawiających sport wyczynowy z uwzględnieniem specyfiki uprawianej przez uczniów dyscypliny.