W ramach kampanii promującej zdrowy tryb życia, 29 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach, odbyły się zajęcia z edukacji żywieniowej dla uczniów uczęszczających do klas od IV do VIII. Wykłady przeprowadzili studenci trzeciego roku dietetyki pod opieką mgr inż. Hanny Dziewieckiej.

Uczniowie dowiedzieli się, jak czytać etykiety na produktach oraz uzyskali informację, ile i jakie produkty powinny się znaleźć na talerzu każdego ucznia. Ponieważ nie tylko żywienie, ale również aktywność fizyczna odgrywa istotną rolę w utrzymania zdrowia każdego człowieka, nasi studenci zaprezentowali uczniom zestawy ćwiczeń z przyborami, które można wykonać codziennie w domu.

W trakcie zajęć odbył się słodki, ale zdrowy poczęstunek przygotowanym przez naszych studentów.