Trwa głosowanie w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych projektów znajduje się aż 10 propozycji Fundacji na Rzecz AWF Poznań – ogólnomiejski projekt „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka”, w ramach Zielonego Budżetu „Zielone Fyrtle 2023” oraz 8 rejonowych „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”. Głosowanie trwa do 31 października br., do g. 12.

„Trener Osiedlowy AWF” cieszy się wśród mieszkańców Poznania dużą popularnością. Fundacja na Rzecz AWF Poznań do tegorocznej edycji zgłosiła dziesięć projektów:

– ogólnomiejski projekt nr 7 „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka”,

– ogólnomiejski projekt nr 7 – w ramach Zielonego Budżetu „Zielone Fyrtle 2023”,

– 8 rejonowych projektów „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”:
* Winogrady – I.5
*Starołęka Głuszyna Szczepankowo – IV.6
*Grunwald – V.2
*Sołacz Ogrody – VI.6
*Rataje Chartowo, Żegrze – VIII.4
*Wilda- Dębiec, Świerczewo – X.3
*Junikowo. Ławica, Kwiatowe, Fabianowo – XI.1
*Antoninek, Śródka, Warszawskie, Główna, Kobylepole – XII.10

Głosowanie przebiega poprzez stronę: [link]. Tam można wskazać projekty Fundacji na Rzecz AWF. W tym roku każdy może oddać aż 7 głosów – dwa na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden na Zielony Budżet) i 5 głosów na projekty rejonowe. Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy podać poznański adres zamieszkania. Glosowanie trwa do 31 października br., do g. 12.

Program „Trener Osiedlowy AWF” realizowany jest od 2009 r. Ideą przedsięwzięcia jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych i animacja czasu wolnego przy wykorzystaniu boisk przyszkolnych oraz „Orlików”. W 2015 r. dołączono inicjatywę „Trener Senioralny AWF”, a w 2018 roku „Trenera Przedszkolaka”. W efekcie trenerzy osiedlowi kompleksowo aktywizują trzy grupy wiekowe w największym stopniu narażone na negatywny wpływ braku ruchu. Tylko w ubiegłym roku w zajęciach udział wzięło w sumie około 10 tys. osób.