Jakie specjalności prowadzone są na kierunku Turystyka i Rekreacja? W jakich pracowniach i laboratoriach realizowane są zajęcia? Gdzie studenci zdobywają doświadczenie zawodowe? Czym jest „życie studenckie” w AWF Poznań i jak wygląda? Z jakiej pomocy materialnej mogą liczyć studenci? Tego dowiedzieli się uczniowie IV klasy akademickiej o kierunku technik hotelarz, powstałej w ramach porozumienia Akademii z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.
Historię kierunku Turystyka i Rekreacja w AWF Poznań, aktualną ofertę specjalności, w tym szczególnie interesującą dla uczniów specjalność Menedżer hotelarstwa i gastronomii, oraz życie na uczelni i możliwości rozwoju dostępne dla studentów przedstawiły prof. AWF dr hab. Beata Pluta, kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji, dr Agnieszka Wartecka-Ważyńska, kierownik projektu utworzenia klasy akademickiej oraz dr Joanna Śniadek z Zakładu Ekonomiki Turystyki i Informatyki, z-ca koordynatora projektu. Uczniów przywitał w naszej Akademii Prodziekan ds. Studenckich dr Tomasz Garsztka. Opowiedział m.in. o kierunkach realizowanych w AWF, Indywidualnym Programie Studiów czy materialnych formach wsparcia studentów.
Uczniowie – przyszli menedżerowie hoteli, agroturystyk czy punktów gastronomicznych, zwiedzili uczelnię, zobaczyli m.in. pracownię Zakładu Żywności i Żywienia, Halę Sportowo-Dydaktyczną im. prof. Wieczorka, wzięli udział w krótkim warsztacie z fizjologii i biochemii, przeprowadzonym przez dra Tomasza Podgórskiego.
Cykl spotkań dla klasy akademickiej ma dać uczniom możliwość poznania naszej Akademii, nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz ciekawej formy realizowania programu studiów na tym kierunku. W ramach współpracy uczniowie klasy akademickiej wezmą udział w zajęciach dydaktycznych, mają dostęp do zbiorów Biblioteki Głównej AWF, a także materiałów dydaktycznych. Ponadto mogą brać udział w pracach studenckich kół naukowych.