Studenci Fizjoterapii wzięli udział w wykładzie i warsztatach nt. gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, które poprowadził prof. Reza Rajabi, Przewodniczący Komisji Etyki Badań Naukowych Wydziału Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie na Uniwersytecie Teherańskim.

W trakcie wystąpienia prof. Rajabi przybliżył główne zasady pomiaru i oceny postawy dzieci, które stosuje się w Iranie. Zaprezentował przyrządy pomiarowe i ich zastosowanie. W drugiej części spotkania przedstawił przykładowe ćwiczenia korekcyjne, które można zastosować podczas pracy z dziećmi i seniorami oraz zwrócił uwagę na czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę ustalając takie ćwiczenia, tj. atrakcyjność zadań i dostosowanie ich do wieku.

Podczas dwudniowego pobytu prof. Rajabi spotkał się również z władzami Uczelni oraz zwiedził kampus AWF. Organizatorami spotkania jest Katedra Fizjoterapii Klinicznej, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. AWF dr hab. Urszula Czerniak oraz Sekcja Współpracy z Zagranicą naszej Akademii.

Reza Rajabi od 2016 roku pełni funkcję prezesa irańskiego Stowarzyszenia na rzecz zdrowia i ćwiczeń korekcyjnych. Jego praca od 20 lat skupia się wokół ćwiczeń korekcyjnych, urazów sportowych, metodologii badań, oceny układu mięśniowo-szkieletowego, pomiarów terenowych i laboratoryjnych na Wydziale Wychowania Fizycznego i Nauk o Sporcie na Uniwersytecie Teherańskim. Opublikował ponad 150 recenzowanych artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz 5 książek. Jego obecne zainteresowania badawcze i projekty koncentrują się na terapii przez zabawę (gry i zabawy korekcyjne) małych dzieci z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego.