Delegacje zespołów, które wezmą udział w rozpoczynającej się edycji festiwalu, spotkały się z władzami naszej Uczelni oraz przedstawicielami Miasta Poznań. Uczestników Przeglądu przywitał Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński. Tradycją tego typu spotkań jest wymiana upominków nawiązujących do kultury krajów, z których pochodzą występujące zespoły.
Tegoroczna edycja Światowego Przeglądu Folkloru „Integracje” potrwa od 11 do 19 sierpnia br. Udział w festiwalu wezmą grupy z Meksyku, Słowacji, Rumunii, Polski, a także – po raz pierwszy w historii festiwalu – z Francji. Pierwszy dzień, to tradycyjna Biesiada Ludowa, czyli koncert inauguracyjny w poznańskim Parku Wilsona. W kolejnych dniach artyści odwiedzą: Swarzędz, Wągrowiec, Wronki, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl oraz Oborniki Wielkopolskie.
Nie zabraknie także nieodłącznej już części INTEGRACJI, czyli Turnieju Sportów Tradycyjnych „Pierścieniówka” w Klubie na Fali (16 sierpnia) oraz warsztatów haftu koralikowego (11 sierpnia, 15 sierpnia). Poza tym organizatorzy, czyli Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF Poznań zapraszają na wieczory narodowe, mszę ekumeniczną oraz przemarsze – jednym słowem, moc ludowych atrakcji. Zwieńczeniem festiwalu będzie, jak co roku, wyjątkowy koncert finałowy, który w tym roku odbędzie się 19 sierpnia, o 21.00 w Parku nad Wartą przy osiedlu Piastowskim.
W tym roku festiwal odbędzie się pod hasłem: „Folklor łączy pokolenia”, które nawiązuje do pokoleniowego charakteru tańców i sztuki ludowej, ale także do głównego celu festiwalu, czyli integracji.