Pierwsze Absolutorium za nami. Studenci kierunku Fizjoterapia (Jednolite Studia Magisterskie) oraz kierunku Dietetyka (studia II stopnia) 24 czerwca br. odebrali karty absolutoryjne i tym samym zakończyli swoją studencką przygodę na Wydziale Nauk o Zdrowiu. W uroczystości udział wzięli: JM Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. AWF dr hab. Urszula Czerniak, Prodziekan ds. Studiów prof. AWF. dr hab. Anna Demuth, Koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów Beata Bruczyńska, a także kierownicy katedr, zakładów, profesorowie, wykładowcy i pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

W auli Akademii mieliśmy również zaszczyt gościć bliskich naszych absolwentów, rodziców, małżonków, rodzinę i przyjaciół. Lata spędzone na Wydziale Nauk o Zdrowiu były czasem wypełnionym nie tylko obowiązkami związanymi ze studiowaniem, ale były też czasem, w którym studenci rozwijali swoje liczne talenty, pasje, angażowali się w najróżniejsze aktywności naukowe, ale jak przystało na Akademię Wychowania Fizycznego również te o charakterze sportowym, a także społecznym.

Wyróżnienie listem gratulacyjnym JM Rektora AWF prof. AWF dra hab. Dariusza Wielińskiego otrzymali następujący Absolwenci Wydziału Nauk o Zdrowiu:

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w nauce:

1.       Natalia Król – studentka kierunku Fizjoterapia

2.      Natalia Lehmann – studentka kierunku Fizjoterapia

3.      Natalia Lisek – studentka kierunku Fizjoterapia

4.      Julia Nowakowska – studentka kierunku Fizjoterapia

5.      Filip Rudnicki – student kierunku Fizjoterapia

6.      Celina Cofta – studentka kierunku Dietetyka studia II stopnia.

Za wyróżniające osiągnięcia sportowe:

1.       Anna Kulpińska – w dyscyplinie LA, studentka kierunku Fizjoterapia.

Za wyróżniającą działalność w studenckim kole naukowym:

1.       Mikołaj Szymocha – student kierunku Dietetyka studia II stopnia

2.      Błażej Przybylik – student kierunku Dietetyka studia II stopnia.

Za pracę na rzecz społeczności akademickiej:

1.       Agata Nawacka – przewodnicząca RUSS, studentka kierunku Fizjoterapia

2.      Michalina Chuchro – członek RUSS, student kierunku Fizjoterapia

3.      Patrycja Ciechomska – członek RUSS, student kierunku Fizjoterapia

4.      Aleksandra Ratajczak – starosta roku, student kierunku Fizjoterapia

5.      Eryka Dorota Lament  – starosta roku, student kierunku Dietetyka studia II stopnia.

Uroczystość uświetnił Poznański Chór Kameralnego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego pod batutą Katarzyny Matelskiej.  Chór powstał w październiku 1987r., z inicjatywy prof. Stanisława Kulczyńskiego, ówczesnego Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu. W roku artystycznym 2022/2023 zespół obchodzi swoje 35-lecie!

W trakcie uroczystości Dziekan prof. dr hab. Urszula Czerniak odebrała od kierunku Fizjoterapia oraz Dietetyka przyrzeczenie absolwentów oraz od absolwentów kierunku Fizjoterapia Ślubowanie Fizjoterapeutów.

Absolutorium przygotowała Akademia Wychowania Fizycznego we współpracy z Fundacją na rzecz AWF Poznań, a wydarzenie poprowadziła mgr Anna Gomołysek.

Studia w AWF na kierunku Dietetyka na II  stopniu rozpoczęło 45 osób, a ukończyły je 33 osoby, co stanowi 73 proc. Z kolei studia na kierunku Fizjoterapia, które prowadzone są w formie jednolitych magisterskich rozpoczęło 147 osób, a ukończyło 89, co stanowi 61 proc.

foto: Grzegorz Czajka