Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami dotyczącymi Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w Lekkiej Atletyce 2023/2024 – rzut I oraz Mistrzostw Studentów Pierwszego Roku.

Akademickie Mistrzostwa Poznania w lekkiej atletyce – rzut I

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w zawodach zobowiązane są do posiadania ważnej legitymacji AZS – brak legitymacji skutkuje brakiem możliwości startu w mistrzostwach. Poniżej prezentujemy terminarz rozgrywek, do których udziału zapraszamy naszych studentów, w szczególności pierwszego roku oraz pracowników AWF.

W zawodach udział mogą wziąć studenci, legitymujący się ważną legitymacją studencką, a także etatowi pracownicy uczelni posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra, zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej 1/2 etatu) minimum 3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Wszelkie informacje na temat sposoby wyrobienia legitymacji znaleźć można na stronie AZS.

Harmonogram zawodów:

Miejsce: Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

– g.15:30-15:55 weryfikacja zawodników

– od godziny 15:45 zapisy (składanie kart do konkurencji biegowych)

– od godziny 16:00 start poszczególnych konkurencji: 100m K, skok w dal M, skok wzwyż K, pchnięcie kulą K, rzut oszczepem M, 100m M, 400m K, 400m M, 2000m M, skok w dal K, skok w wzwyż M, pchnięcie kulą M, rzut oszczepem K, 1000 m K, 1000m M, sztafeta szwedzka K, sztafeta szwedzka M.

Uwaga!
Konkurencje rozpoczynają się bezpośrednio po zakończeniu poprzedzającej. Zgłoszenia zawodników do konkurencji biegowych odbywają się nie później niż na 15 minut przed startem, na kartkach startowych, na których należy drukowanymi literami wpisać: imię i nazwisko, uczelnię, numer legitymacji AZS, rok urodzenia oraz rok studiów.

Więcej info: [link]

Mistrzostwa Studentów Pierwszego Roku

W Mistrzostwach Studentów Pierwszego Roku mogą wziąć udział tylko studenci I roku studiów, którzy po raz pierwszy zostali przyjęci na studia. Każda uczelnia ma prawo zgłosić dowolną liczbę zawodniczek i zawodników.

Więcej informacji organizacyjnych: robert.rejewski@put.poznan.pl

Harmonogram zawodów:

Miejsce: Stadion Golęcin, ul. Warmińska 1

– g.15:30-15:55 weryfikacja zawodników

– od godziny 15:45 zapisy (składanie kart do konkurencji biegowych)

Uwaga!
AZS, rok urodzenia oraz rok studiów.