Listopadowe zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski stoją pod znakiem unihokeja, strzelectwa sportowego, pool bilarda, pływania, biegów przełajowych, tenisa stołowego, futsalu, siatkówki, koszykówki, darta oraz zmagań na ergometrze wioślarskim. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach zobowiązane są do posiadania ważnej legitymacji AZS – brak legitymacji skutkuje brakiem możliwości startu w mistrzostwach. Poniżej prezentujemy terminarz rozgrywek, do których udziału zapraszamy naszych studentów, w szczególności pierwszego roku oraz pracowników AWF.

W zawodach udział mogą wziąć studenci, legitymujący się ważną legitymacją studencką, a także etatowi pracownicy uczelni posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra, zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej 1/2 etatu) minimum 3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Aby wyrobić legitymację wystarczy wejść tutaj.
Listopad 2022 r.:

»10 listopada br.

– Futsal

Osoby chętne mogą się zgłaszać do mgra Jakuba Marynowicza z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.

»15 listopada br.

– Strzelectwo sportowe

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do 3 kobiet + jedna zawodniczka rezerwowa i 3 mężczyzn + 1 zawodnik rezerwowy.

Zgłoszenia reprezentacji uczelnianych na adres  do 10 listopada br. do g. 23.59.

g. 14.00 weryfikacja zawodników

g. 14.30 start zawodów

g. 20.00 przewidywane zakończenie zawodów.

– Unihokej

Zgłoszenia do mistrzostw należy przesłać na adres aleksandra.nowak@up.poznan.pl najpóźniej do 10 listopada br. do g. 23.59.

g. 14.30-14.45 weryfikacja

g. 14.30-14.55 rozgrzewka

g. 15.00 rozpoczęcie mistrzostw.

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw tylko jedną drużynę. Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Krzysztofa Rachwalskiego lub dra Jacka Adriana z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.

»16 listopada br.

– Pool bilard

Zgłoszenia do mistrzostw należy przesłać na adres robert.wozniak@azs.pl do  11 listopada br., do g. 23.59. Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw dowolną liczbę zawodników

g. 16.30-16.50 weryfikacja

g. 16.55 otwarcie mistrzostw

g. 17.00 rozpoczęcie gier.

»18 listopada br.

– Pływanie
Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Damiana Jerszyńskiego z Pracowni Pływania i Ratownictwa Wodnego.

»19 listopada br.

– Koszykówka
Osoby chętne mogą się do sekcji koszykówki naszej Uczelni, za którą odpowiedzialni są dr Jacek Jóźwiak i dr Małgorzata Karpowicz z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.

– Ergometr wioślarski

Zgłoszenia do mistrzostw w dniu zawodów. Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw dowolną liczbę zawodniczek i zawodników.

g. 10.00-10.30 weryfikacja, zapisy waga

g. 10.30-10.55 rozgrzewka

g. 11.00 rozpoczęcie mistrzostw.

Mistrzostwa rozgrywane są odrębnie dla kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach wagowych (lekkiej oraz open) na dystansie 500 m.

Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Jarosława Janowskiego z Zakładu Teorii Sportu.

– Biegi przełajowe

g. 14-14.50 weryfikacja i zapisy

g.15-10.55 bieg kobiet (dystans 2000 m)

g. 15.30 bieg mężczyzn (dystans 3000 m).

W Mistrzostwach Studentów Pierwszego Roku mogą wziąć udział tylko studenci I roku studiów, którzy po raz pierwszy zostali przyjęci na studia. Każda uczelnia ma prawo zgłosić dowolną liczbę zawodniczek i zawodników. Zgłoszenia zawodników odbywają się bezpośrednio przed startem za pomocą kart startowych – należy je wypełnić drukowanymi literami podając: imię i nazwisko, uczelnię, datę urodzenia, numer legitymacji AZS. Obowiązujący dystans to 2 000 metrów dla kobiet oraz 3 000 metrów dla mężczyzn.

Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Michała Włodarczyka z Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego.

»20 listopada br.

– Siatkówka

Osoby chętne mogą się do sekcji koszykówki naszej Uczelni, za którą odpowiedzialna jest dr Małgorzata Anioł z Zakładu Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych.

– Tenis stołowy

Zgłoszenia do mistrzostw należy przesłać na adres robert.wozniak@azs.pl najpóźniej do dnia 12 listopada, do g. 23.59.

g. 10.30-10.55 weryfikacja

g. 10.30-10.55 rozgrzewka

g. 11.00 rozpoczęcie mistrzostw.

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw maksymalnie 10 zawodniczek i 10 zawodników. System rozgrywek według harmonogramu, który zostanie przedstawiony w dniu mistrzostw.

Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Szymona Galasa.

»27 listopada br.

– Dart

Zgłoszenia do mistrzostw należy przesłać na adres swiekatowski.szymon@gmail.com najpóźniej do 22 listopada br. do g. 23.59.

g. 11.30-11.55 weryfikacja

g. 12.00 rozpoczęcie mistrzostw.

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw maksymalnie 6 zawodniczek i 6 zawodników.