Atrakcje sportowe, dietetyczne i taneczne przygotowała nasz Uczelnia na festiwal Nauka dla Wodoru. Uczestnicy mogli spędzić ten czas aktywnie dzięki ofercie Trenera Osiedlowego AWF, który przygotował jazdę na rowerkach stacjonarnych i możliwość strzelania do bramki, mogli wziąć udział w artystycznym spektaklu nawiązującym do wolności energetycznej przygotowanym przez Kompanię Tańca AWF lub dowiedzieć się od naszych dietetyków, co to jest woda wodorowa i czy warto ją pić.Tancerze z Akademii zaprezentowali dwukrotnie spektakl pt. FROM ENERGY TO FREEDOM. Występ niósł przesłanie, które miało zachęcać do zmiany paradygmatu myślenia, w myśl którego człowiek powinien dążyć do wolności, także energetycznej, do pozyskiwania energii z czystych źródeł, takich jak właśnie wodór, który – zdaniem tancerzy – jest przykładem rozwiązania energetycznego, który daje wolność, szansę na rozwój i przetrwanie nie tylko człowiekowi, ale i naszej planecie.

Uczestnicy festiwalu mogli skorzystać też z porad dietetycznych, sprawdzić swój skład ciała i dowiedzieć się, czy warto pić wodę wodorową i czy faktycznie wspomaga zdrowie. Ci, którzy odwiedzili rozbudowane stoisko AWF dowiedzieli się, że pięciominutowa jazda na rowerze odpowiada energii potrzebnej do wyprodukowania 0,5 g wodoru.

Festiwal Nauka dla Wodoru towarzyszył pierwszemu Środkowoeuropejskiemu Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, który odbywa się w Poznaniu w dniach 17-18 maja br. Naszą Uczelnię reprezentowali na targach: prof. AWF dr hab. inż. Marek Sokołowski z Zakładu Sportów i Edukacji Obronnej, przez Fundację na rzecz AWF Poznań z ekipą Trenera Osiedlowego, dr Anna Gogojewicz i dr inż. Agnieszka Bilska z Zakładu Żywności i Żywienia, koło naukowe dietetyków AWF i Kompania Tańca i Dział marketingu i Karier. Nad całością promocji naukowego spojrzenia na wodór od strony naszej Uczelni czuwał Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Jan Celichowski

Festiwal to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, poznańskich uczelni publicznych i Międzynarodowych Targów Poznańskich. W organizację, prócz naszej Akademii, zaangażowały się: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Festiwalowi Nauka dla Wodoru przyświeca idea popularyzowania wiedzy na temat technologii nisko i zeroemisyjnych.

Forum H2POLAND to pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowe targi dedykowane technologiom wodorowym. To właśnie w Poznaniu, pierwiastek H2 odmieniany jest przez wszystkie przypadki, zarówno podczas licznych konferencji i debat, jak i w ofercie wystawców gotowych na innowacyjny biznes.