Tegoroczna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zainaugurowana została w poniedziałek, 8 listopada, wspólnym namalowaniem obrazu o tematyce „Barwy Nauki i Sztuki”. Artystami byli rektorzy uczelni oraz przedstawiciele instytucji biorących udział w Festiwalu. Powstały obraz wraz z podpisami autorów zostanie przekazany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsze festiwalowe wydarzenia AWF Poznań odbędą się w środę, 10 listopada, a kolejne zajęcia – 17 listopada. Zachęcamy do udziału!

W programie inauguracji Festiwalu dominowały akcenty artystyczne – wspólne namalowanie obrazu oraz występy grupy tanecznej. Nie zabrakło jednak także wykładów naukowych czy edukacyjnych dotyczących biotechnologii, pasji do nauki i edukacji. Uroczysta inauguracja była momentem otwarcia dostępu do wydarzeń online oraz stacjonarnych.

Nasza Akademia udział w Festiwalu rozpocznie w środę, 10 listopada. Pierwsze wydarzenia to pokaz ćwiczeń „Cognicise – ćwicz i myśl!”, warsztat „Wróć do szkoły ze zdrowym i smacznym drugim śniadaniem”, etiuda taneczna „RozumieNIE”, której inspiracją jest język migowy, oraz prezentacja ćwiczeń fizjoterapeutycznych „Za długie siedzenie to wykluczenie. Dbaj o swój kręgosłup, by pozostać zdrowym”. Zajęcia dostępne będą przez cały dzień na kanale YouTube naszej Akademii (link).

Druga część wydarzeń zaplanowana jest na 17 listopada. Wówczas w czasie rzeczywistym odbędzie się osiem warsztatów i prezentacji.

Skrócony program AWF Poznań:
10 listopada, wydarzenia dostępne przez cały dzień:
• „Cognicise – ćwicz i myśl!”
• „Wróć do szkoły ze zdrowym i smacznym drugim śniadaniem”
• „RozumieNIE” etiuda taneczna
• „Za długie siedzenie to wykluczenie. Dbaj o swój kręgosłup, by pozostać zdrowym”
17 listopada:
• „Rozwój kompetencji moralnych i społecznych poprzez zabawy i gry ruchowe”, godz. 8
• „Boccia nas łączy – boccia grą dla wszystkich. Wykorzystanie gry boccia w celach terapeutycznych, rekreacyjnych, sportowych, integrujących środowiska osób ze specjalnymi potrzebami i pełnosprawnych”, godz. 9
• „Kinesiotaping w sporcie i rehabilitacji”, godz. 11
• „Harmonia ciała”, godz. 11
• „Znaczenie zasad zdrowego żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”, godz. 12
• „Kalejdoskop taneczny”, godz. 12
• „Aktywność fizyczna młodzieży podczas lockdownu”, godz. 13
• „Pamiątki kulinarne z podróży”, godz. 13 (zapisy: link)

Program z opisami zajęć: Pobierz
Dodatkowe informacje dostępne są także na Facebooku: link

W XXIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki bierze udział sześć poznańskich uczelni publicznych: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, oraz Poznański Park Naukowo Technologiczny i Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w formie hybrydowej. Wydarzenie dofinansowane zostało z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki oraz ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Zachęcamy do udziału!

Fot. Przemysław Stanula, Adrian Wykrota, Maciej Nowaczyk